www.kopos.lt
Atnaujinta 2013-08-07

Meteo Nida – Orai Nidoje artimiausiomis vasaros dienomis

Artimiausios orų prognozė Nidai

PERSPĖJIMAI: Rugpjūčio 7-9 d. Lietuvoje numatoma kaitra ! Aukščiausia temperatūra tomis dienomis gali siekti 30-35 °C

Nida gali pasigirti didžiausiu saulėtų dienų skaičiumi

Kol kas sinoptikai gali pateikti tik artimiausios savaitės tikslias prognozes. Nidoje vasarą – mažiausia lietaus tikimybė. Pajūrio, kur orai gali pasikeisti per pusdienį, gyventojai mažai domisi statistikos pateikiamomis orų prognozėmis. Tačiau sinoptikai jau yra įvardiję vieną tendenciją – daugiausia saulėtų dienų per metus užfiksuojama Nidoje. Lietaus tikimybė išskaičiuojama pagal daugiamečius tos dienos orų stebėjimus. Tačiau tai nėra tiksli prognozė. Jei šią dieną nelijo dešimtmečius, nereiškia, kad būtent šiais metais taip pat švies saulė.

Naujasia informacija Meteo.lt centre Nidoje:
adresu Naglių g. 8B, Nida,
el.paštu nida.info@meteo.lt,
telefonu +370 659 86760,
taip pat svetainėje meteo.lt

Savaitės orų prognozė Nidai (iki 2013-08-14) ir
kasdienė informacija 2013-08-07

Meteo.lt centre Nidoje teikiama informacija:

Detali artimiausios paros orų prognozė Nidai; * Savaitės orų prognozė Neringai ir kitoms Lietuvos vietovėms; * UV Saulės spinduliuotės ir karščio indeksų prognozės; * Vandens temperatūra, bangavimas ir jų prognozės Baltijos jūroje bei Kuršių mariose; * Svetainėje meteo.lt teikiamos informacijos komentarai ir profesionalaus meteorologo konsultacijos; * Meteorologinių stebėjimų Nidoje istorija ir dabartis; * Prognozių sudarymo ypatumai; * Ekskursijos į meteorologinių stebėjimų aikštelę.

Centras atviras lankytojams iki rugpjūčio mėnesio pabaigos ir veikia kasdien, išskyrus pirmadienį,
nuo 9 iki 17 val. (savaitgaliais nuo 10 iki 16 val.).

Savaitės orų prognozė Nidai

Menininkų ir meteorologų renginys Nidoje 2013-07-26

Menininkų grupė Opposite Solutions (techno-ekologijos rezidentai Nidos meno kolonijoje) ir Nidos meteorologijos stotis kviečia į Meteo dieną prie Nidos meteorologijos stoties, Naglių 8b (greta jachtų uosto).

Liepos 27 d. (šeštadienį) nuo 17 val. bus pristatomos meteorologijos mokslo subtilybės ir su jais susijusios meninės veiklos – bus pirmą kartą viešai rodomi pačių pasigaminti sensoriai ir kviečiami visus norintys susikurti savas jų versijas.

Taip pat Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologijos skyriaus vedėjas Silvestras Dikčius pristatys Nidos meteorologijos stotį, technologijas ir jos veiklą (17.00, 18.00 ir 19.00 valandomis).

Opposite Solutions tai du menininkai Daniela Palimariu ir Claudiu Cobilanschi iš Rumunijos. Jie reziduoja Nidos meno kolonijoje Techno-ekologijų programoje liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Menininkų ir meteorologų renginys Nidoje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacinis padalinys Nidoje

Nuo liepos 16-os dienos Nidos meteorologijos stoties patalpose atsidarė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacinis padalinys – Meteo.lt centras.

Meteo.lt centras yra skirtas visuomenės supažindinimui su Tarnybos svetainėje meteo.lt teikiama informacija, meteorologiniais stebėjimais, naujausiomis orų prognozėmis bei jų sudarymo ypatumais.

Meteo.lt centre nuolat dirbs profesionalūs meteorologai, kurie lankytojams teiks artimiausios paros ir savaitės orų prognozes Kuršių nerijai bei kitoms Lietuvos vietovėms. Specialiai šiam projektui budintys Jūrinių prognozių centro meteorologai du kartus per parą sudarys orų prognozes Nidai. Specifinės Kuršių nerijos orų sąlygos ne visada gali būti prognozuojamos net ir sudėtingų šiuolaikinių atmosferos cirkuliacijos modelių, todėl trumpalaikėms orų prognozėms vis dar būtina specialisto interpretacija. Centre teikiamos prognozės turėtų kokybiškai skirtis nuo pateikiamų populiariose orų svetainėse internete ar išmaniųjų telefonų orų programėlių.

Užsukę į Meteo.lt centrą, kartu su kasdieninėmis orų prognozėmis, taip pat galėsite sužinoti, kokia vandens temperatūra bei bangavimas numatomi Baltijos jūroje artimiausiomis dienomis, susipažinti su meteorologinių stebėjimų Nidoje istorija ir dabartimi, sudalyvauti ekskursijoje į greta esančią meteorologinių stebėjimų aikštelę.

Meteorologiniams stebėjimams Nidoje 115 metų

Nidos meteorologijos stoties (MS) įkūrimos data laikoma 1898 m. gegužė, nuo tada buvo pradėti skelbti pirmieji Nidos stebėjimų apie kritulius duomenys. Nidos MS yra įrašyta į Pasaulio šimtamečių stočių sąrašą kartu su dar keturiomis Lietuvoje daugiau nei 100 metų veikiančiomis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio MS.


Informacija parengta pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos svetainę www.meteo.lt


Į viršų

Už informacijos autentiškumą, apibūdinančią nuomojamas patalpas, atsako patalpų savininkas.

Tweet
Google
 

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: infoVirtualios 3D panoramos  Aktyvus poilsis Jums  Vaikiški drabužiai internetu  Dovanėlės sužadinti aistrą 
Virtualus žurnalas Vaiva.lt  Kalbos praktikos centras Lingualit  Kelionių agentūra PegasusTour