inc

Atnaujinta 2012-12-05

Sodą pagyvina dekoratyviniai elementai


Prasidėjo pavasariniai sodo darbai, todėl jame plušėdami, įrengdami naujus akcentus, atkreipkite dėmesį, kas galėtų jam daugiau suteikti jaukumo ir savitumo.

Garsai sode. Tai - paukščių čiulbesys, bičių ir vabzdžių zvimbimas, vandens čiurlenimas. Rudenį neskubėkite sugrėbti nukritusių lapų - jų šnaresys po kojomis irgi malonus garsas.

Jutimas. Fengšui pabrėžia, kad tai - labai svarbus pojūtis sode. Jame mes paprastai dirbame su pirštinėmis ir kartu prarandame daug nuostabių pojūčių. Kaip malonu jausti žemės gumulėlį, medžių ir daržovių lapus, medžių žieves. Suprantama, mes linkę apsaugoti rankas nuo chemikalų prisotintos žemės, kuriais mes negalvodami tręšiame augmeniją. Prarasdami minėtus pojūčius, mes prarandame ryšį su žeme.

Skonis. Manau nėra nieko skaniau už paties užsiaugintas daržoves ar vaisius, kas gali lygintis su sode nuraškytais obuoliu, pomidoru ar prieskoninėmis žolėmis?

Uoslė. Jokie, net ir brangiausi kvepalai negali prilygti Damasko rožės, rododendrų kvapui. Sodo aromatų ypatingas žavesys yra jų subtilumas.

Pagal fengšui teoriją sodo baldų bei dekoratyvinių elementų išdėstymas turi atitikti sodo zonos paskirtį (žaidimams, pasilinksminimams ar poilsiui) ir atitikti jūsų individualų skonį.

Sodo baldai turi būti parinkti gražūs, funkcionalūs ir patogūs naudoti. Sode reikia vadovautis tokiais pat principais kaip ir tvarkant statinio patalpų vidaus interjerą. Sodo krėslai turi būti su porankiais ir aukštu atlošu. Stalo idealiausia forma - aštuonkampis, nebloga apskrita ir visai netinkama kvadratinė forma.

Sodą labai pagražina įvairūs dekoratyviniai, ypač įvairių dydžių, gėlių vazonai. Jie gali būti dekoratyviniai sodo elementai ir be augalų. Tradicinė vazonų medžiaga - molis. Ryškūs vazonai paįvairina sodą, tačiau jų spalva turi būti suderinta su natūralia sodo spalvų gama.

Vazoną būtina patikrinti, pagal fengšui principus nustatant, ar jis tinkamas spalva norimam į jį sodinti augalui. Vazonai su gėlėmis rekomenduojami tik dideliems sodams, mažuose jie atrodo neefektingai ir tikrai nereikalingi. Atminkite, kad žemai esantis vazonas nebus matomas, matysime tik jame augantį augalą. Todėl, kad galėtume grožėtis vazonu, jį būtina pastatyti ant aukšto padėklo.

Soduose dažnai aptinkame įvairių dekoratyvinių elementų, suolelių, saulės laikrodžių, skulptūrų. Pasistenkite, kad visi dekoratyviniai sodo elementai derintųsi su aplinka. Rekomenduotina juos išdėstyti taip, kad jų nebūtų galima matyti vienu žvilgsniu, nes šiuo atveju gautumėte per daug vizualinių įspūdžių. Tas pats elementas sodo takelio gale padarys visai kitokį įspūdį, nei jei jūs pamatysite takelio vingyje.

Jei sode pastatysite skulptūrą, atkreipkite dėmesį į jos energetiką, ji turi būti maloni jums ir stovėti energetiškai geroje vietoje. Atminkite kad viena skulptūra gali atrodyti niūriai, o kita - gyvai ir kad tai bus vienas esminių sodo jaukumo veiksnių.

Dirbtinis sodo apšvietimas savotiškai pailgina dieną. Pagrindinė fengšui sodo apšvietimo taisyklė - išryškinti tik atskiras sodo zonas, tuo sudarant ramią energetinę atmosferą. Fengšui rekomenduoja dviejų tipų sodo apšvietimą:

 1. Funkcionalus - leidžiantis dirbti sode po saulėlydžio.
 2. Dekoratyvinis - specialiems efektams sode sukurti.

Patartina apšviesti iš apačios ar šono fontanus, dekoratyvinius akmenų kalnelius. Naktį šie dekoratyviniai elementai atrodo kitaip nei dieną. Labai efektyvus sodo augmenijos apšvietimas. Būtinai gerai apskaičiuokite atstumą tarp sodo žibintų, kad nereikėtų įtempus akių žiūrėti į tamsą ieškant kitos šviesos salelės sode. Būkite labai atsargūs su elektra, nedarykite povandeninio vandens apšvietimo vandens telkiniuose. Žibintus įrenkite ant vandens telkinių krantų, kur jie sukurs tikrai nuostabų vaizdą.


Jonas JUKONIS


Straipsniai apie radiostezijos pritaikymą buityje

 • Radiostezija statyboje
 • Žalingieji būsto elektromagnetiniai šaltiniai
 • Neigiamas techninis spinduliavimas būstuose
 • Kenksmingos - geopatogeninės zonos būstuose
 • Šviesa patalpose
 • Spalvos mūsų aplinkoje
 • Kaip parinkti geriausią vietą statybai
 • Pasirinkto sklypo reikšmė statiniams
 • Jūsų namo sargas - sodas
 • Sodą pagyvina dekoratyviniai elementai
 • Į viršų

  Informacija šiame straipsnyje skirta bendram susipažinimui. Už informacijos autentiškumą atsako straipsnio autorius, tačiau neatsako už patirtą žalą kilusią pasinaudojus svetainėje pateikta medžiaga. Atsakomybė pilnai tenka informacijos vartotojui.


  Google
   

  Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
  Virtualios 3D panoramos
  Aktyvus poilsis Jums
  Nidos kempingas
  Kelionės su PegasusTour
  Kalbos praktikos centras
  Vaikiški drabužiai internetu
  Dovanėlės sužadinti aistrą

  Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

  Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

  © Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info