inc

Atnaujinta 2012-12-05

Kenksmingos - geopatogeninės zonos būstuose


Patys galingiausi veiksniai, veikiantys mus, yra tai, ko negalime pajausti, išgirsti ar pamatyti", - rašė kinų filosofas Laozi. Vienas iš tokių faktorių - geopatogeninės zonos. Jos nematomos, neturi nei spalvos, nei kvapo, jų negalima nustatyti tradiciniais fizikos prietaisais. Tačiau jos pavojingos ir pasižymi neigiamu, ardomu poveikiu žmogui.


Žemės spinduliavimo poveikis


Geopatogeninės zonos - tai nepastovūs ir suskaidyti Žemės spinduliuojami elektromagnetiniai laukai. Žinios, kad Žemė gali būti kenksminga žmogui, gimė labai seniai. Aukščiausią lygį šios žinios pasiekė senovės Kinijoje, būdamos fengšui dalimi. Vakarų pasaulyje šio mokslo žinios vadinamos geomantija.

Paskutiniais metais pasaulyje skelbiama daugybė mokslinių darbų ir straipsnių apie biologinius Žemės spinduliavimo poveikio efektus. Tyrimais nustatyta, kad ilgalaikis buvimas atitinkamose žemės spinduliavimo zonose sukelia įvairių sveikatos sutrikimų - nuo funkcinių iki rimtų onkologinių. Gerai žinomos pražūtingų namų, pražūtingų stulpų, mirties zonų, o keliuose - mirties kilometrų zonos.

Geopatogeninės zonos būna lokalios - nedidelės keliolikos kvadratinių centimetrų dydžio - ir didelės - keliasdešimtas ar šimtų kvadratinių metrų.

Geopatogeninių zonų struktūra iki galo neišaiškinta, nes šiuo metu turimomis technikos priemonėmis jų negalima nustatyti. Tiesa, jau yra eksperimentinės aparatūros, kuri fiksuoja minėtų zonų matavimų daugelį duomenų. Tačiau tai - labai brangi, sunkiai transportuojama, netinkama praktiškiems tikslams aparatūra.

Geopatogeninio spinduliavimo šaltiniai šiuo metu nustatomi tik subjektyviais tyrimo metodais, pagal kuriuos matavimo sistemos dalis yra žmogus - radiostezininkas (biolokatorius). Radiostezija - tai fenomenalių reiškinių ir spinduliavimų sritis - tokių reiškinių, kurių negalima nustatyti žmonių turimais jutimo organais ir technikos priemonėmis. Radiostezijos praktinis pritaikymas neturi ribų - galima naudoti visose gyvenimo srityse.

Nors didžioji radiostezijos darbo dalis vyksta už mūsų jutimų ribų, būtina gaunamų rezultatų materinė išraiška. Tai įgyvendinama iš pirmo žvilgsnio labai paprastais prietaisais - virgulėmis, kurios dėl paprastumo tampa kliūtimi radiostezijai plisti Lietuvoje, nes racionaliam žmogui kelia nepasitikėjimą.


Pagrindiniai spinduliavimo šaltiniai


Mokslininkai nustatė, kad geopatogeniniai spinduliavimo laukai yra aukštų dažnių, decimetrinio diapazono, bangos, turinčios savitą struktūrą su žiedine poliarizacija ir tuo skiriasi nuo kitų žinomų spinduliuočių. Nustatyti šie pagrindiniai geopatogeninių spinduliuočių šaltiniai:

 1. Požeminiai vandens srautai, vandens srautų, tekančių skirtinguose žemės lygiuose, susikirtimo zonos.
 2. Geologiniai žemės lūžiai.
 3. Požeminių vandens srautų ir geologinių žemės lūžių susikirtimo zonos, jose susidarantys vadinamieji indukciniai kryžiai.
 4. Tinkliniai koordinaciniai tinklai.
 5. Dvigubo veikimo zonos.

Panagrinėkime juos. Požeminių vandens srautų spinduliavimas plačiausiai žinomas ir sutinkamas dažniausiai (ieškomi vandens telkiniai šuliniams). Nustatyta, kad požeminių vandens srautų spinduliavimas žemės paviršiuje pasiskirsto netolygiai, jis susideda iš trijų struktūrinių elementų: pagrindinės, centrinės ir dviejų periferinių zonų. Neigiamą poveikį spinduliuoja tik centrinė zona, jos spinduliavimo plotis priklauso nuo požeminio vandens srauto gylio ir pločio. Kad atsirastų požeminių vandens srautų spinduliavimas, vandens srautas turi būti tekantis, o jo krantai - lygiagretūs.

Geologinių žemės lūžių spinduliavimas priklauso nuo jo pločio, t.y. horizontalaus atstumo tarp dviejų lūžio kraštų. Tai labai sudėtingos struktūros spinduliavimas, jis tuo galingesnis, kuo platesnis geologinis lūžis.

Ypač kenksmingi žmonėms "indukciniai kryžiai", susidarantys požeminių vandens srautų ir geologinių lūžių susikirtimo zonose. Biologiškai žmogui kenksminga tik zona, esanti virš minėto spinduliavimo srautų susikirtimo taško, tai - pats kenksmingiausias žmonėms, geopatogeninis, spinduliavimas. Jau beveik nustatyta, kad jis sukelia didžiąją dalį chroninių ir onkologinių ligų.

Tinkliniai koordinaciniai patogeniniai tinklai yra pasiskirstę visame žemės paviršiuje. Jie atsiradę dėl geofizinių ir kosminių procesų. Šiuo metu išaiškinti gausūs tinkliniai struktūriniai-geoenergetiniai tinklai, juosiantys visą žemę. Iš jų didžiausią įtaką žmonėms turi stačiakampiai Hartmano ir Vitmano bei rombiniai Kari ir Alberto tinklai. Jų geopatogeninis poveikis žmonėms - mokslo įrodytas faktas.

Dvigubo poveikio spinduliavimo zonos kitaip vadinamos dvigubo intensyvumo spinduliavimo juostomis. Jų plotis - 30-40 cm. Jos egzistuoja apytikriai 10 m atstumu viena nuo kitos. Tokių spinduliavimo juostų pavojingos tik kelių centimetrų centrinės zonos, turinčios intensyvią dažnių spinduliuotę.


Šumano bangos


Beje, patogeninis spinduliavimas nėra absoliučiai blogas - jis kenksmingas tik žmonėms, kitos gyvybės formos jo zonose tiesiog klesti. Be patogeninės spinduliuotės, mus veikia žemės spinduliavimas, kuris daro įtaką mūsų gerai savijautai, - Šumano bangos.

NASA (Šiaurės Amerikos kosminė agentūra) buvo priversta sukurti tokių bangų generatorius kosminėms kapsulėms (atsiskiriančioms nuo kosminio laivo kabinoms), nes žmonės be minėtų bangų negali gyventi. Kad ir kaip liūdna, Šumano bangas gerai sugeria šiuolaikinės statybinės medžiagos (ypač betonas) - tai didelė problema šiuolaikinių daugiaaukščių statinių rajonuose. Sveikiems žmonėms tai nesukelia rimtų problemų, tačiau sergantiems ir dirbantiems stresinėmis situacijomis rekomenduojama įsigyti Šumano bangų simuliatorių (jis gaminamas Vakarų šalyse).

Būstų radiostezijos praktikoje yra kitokių spinduliavimo formų (įvairių medžiagų, formų, techninio elektromagnetizmo, taškinio, atspindinio, joninių). Jie daro didelę įtaką statinių, patalpų energetinei būklei.

Kaip nustatyti, ar yra būste geopatogeninių zonų? Jei nors vienas iš šeimos narių serga chronine liga, tai - didelio geopatogeninio poveikio galimybė. Pats paprasčiausias metodas, kai tai patikrina profesionalus radiostezininkas.


Pasikliaukite intuicija


Galėčiau patarti žmonėms, neturintiems galimybės pasinaudoti radiostezininkų pagalba, pasikliauti savo intuicija nustatant patogenines būsto zonas. Visų pirma atkreipkite dėmesį į tai, kaip miegate jūs ar jūsų vaikai lovose. Jautrūs žmonės intuityviai vengia patogeninių zonų. Patogeninių zonų poveikiui yra jautrūs vaikai. Darbo praktikoje dažnai tenka susidurti, kai vaikai miega susirietę į kamuolėlį lovos krašte ar kampe. Taip jie stengiasi išvengti neigiamo spinduliavimo įtakos. Apie patogenines zonas reikia pagalvoti tuomet, kai vaikus kankina naktiniai košmarai ir jie atsibunda verkdami ar šlapinasi lovoje.

Patogenines zonas dažnai gali nustatyti jūsų katė ar šuo, kartais net geriau už nepatyrusį radiostezininką.

Katės mėgsta neigiamą žemės spinduliavimą ir jei būste katė turi nuolatinę miego vietą, jums ten geriau nebūti. Šuo niekada nebūna geopatogeninėse zonose. Skruzdės, bitės ir širšės visada stengiasi įrengti savo lizdą neigiamų žemės spinduliavimo zonų susikirtimuose. Vištos, antys ir kiti paukščiai nemėgsta neigiamo žemės spinduliavimo. Todėl neatsitiktinai lietuvių senovės išminčiai sakė, kad gandro lizdas ant namo stogo - laimės ženklas.

Renkantis žemės sklypą namo statybai rekomenduoju pasinaudoti senovės Bavarijoje išbandytu metodu: įrenkite jame skruzdėlyną: jei skruzdėlės neišsiskirstys, ieškokite kito sklypo.

Niekada nestatykite namo ten, kur buvo žaibo iškrova. Tai visada būna dviejų vandens srautų, esančių skirtinguose lygiuose po žeme, susikirtimo taškai. Seni ąžuolai - taip pat geopatogeninių zonų rodiklis: jie dažniausia auga povandeninių srautų susikirtimo zonose. Kai kurie medžiai, priešingai, neauga patogeninėse žemės spinduliavimo zonose: vaismedžiai tokiose vietose žydės, bet neduos derliaus. Patogeninėse zonose nuskintos gėlės išsilaikys tik pusę laiko.

Vakaruose paplitusi labai įdomi nuomonė - perkantiems būstą ar statinį žmonėms jame patariama praleisti keletą naktų ir intuityviai pajusti - ar ta vieta tinka. Jei jums brangi sveikata ir gerovė, jei galvojate gyventi numatytame statinyje ilgai, įsitikinkite, kad netapsite geopatogeninio spinduliavimo auka. Atkreipkite dėmesį į tas vietas, kur numatote statyti lovą, rašomąjį stalą, mėgstamą fotelį, ir kitas, kuriose praleisite daugiau nei 4 valandas per parą. Profesionali radiostezija ne tokia jau ir brangi, palyginti su kitomis išlaidomis perkant ar statant namą. Pagalvokite, kokia prasmė gyventi jūsų svajonių būste ar name, jei jis žudys jus fiziškai ar emociškai. Lietuvoje į tai nekreipiama dėmesio - daugybė statinių statomi arba jau stovi geopatogeninėse zonose. Labai norėčiau, kad mūsų šalyje ateitų tokie laikai, kai statybos reikalavimai bus kaip Vokietijoje, - ten į minėtas problemas žiūrima labai rimtai, statybininkams išduodami sertifikatai, garantuojantys, kad gyvybiškai svarbios gyvenamosios zonos naujuose namuose yra patikrintos.


Apsisaugoti arba koreguoti


Kaip galima apsisaugoti nuo geopatogeninių zonų būstuose? Atsakymas toks: jas nustačius radiostezija (biolokacija) paprasčiausia reikia pakeisti gyvenamas patalpas. Ar bent jas koreguoti.

Pasaulyje dabar yra daug techninių naujovių, įvairių prietaisų - generatorių, neutralizuojančių geopatogeninių zonų veikimą. Daugelis jų iš tiesų yra naudingi, tačiau kai kurie niekam tikę, veikia tik tam tikrą laiką ir nedideliu spinduliu. Geriausiu geopatogeninių zonų neutralizatoriumi laikomas "Radi tech", sukurtas "Dulwich health Sociaty" Anglijoje. Šis neutralizatorius, nors mažų matmenų, veikia visą gyvenamąjį namą - saugo jį nuo neigiamos spinduliuotės įtakos.

Dėl paprastesnių neutralizatorių panaudojimo buityje patarčiau kreiptis į profesionalų radiostezininką, jis, patikrinęs jūsų būstą biolokaciniais metodais, patars, kokie energetiniai neutralizatoriai būtų efektyviausi.


Jonas JUKONIS


Straipsniai apie radiostezijos pritaikymą buityje

 • Radiostezija statyboje
 • Žalingieji būsto elektromagnetiniai šaltiniai
 • Neigiamas techninis spinduliavimas būstuose
 • Kenksmingos - geopatogeninės zonos būstuose
 • Šviesa patalpose
 • Spalvos mūsų aplinkoje
 • Kaip parinkti geriausią vietą statybai
 • Pasirinkto sklypo reikšmė statiniams
 • Jūsų namo sargas - sodas
 • Sodą pagyvina dekoratyviniai elementai
 • Į viršų

  Informacija šiame straipsnyje skirta bendram susipažinimui. Už informacijos autentiškumą atsako straipsnio autorius, tačiau neatsako už patirtą žalą kilusią pasinaudojus svetainėje pateikta medžiaga. Atsakomybė pilnai tenka informacijos vartotojui.


  Google
   

  Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
  Virtualios 3D panoramos
  Aktyvus poilsis Jums
  Nidos kempingas
  Kelionės su PegasusTour
  Kalbos praktikos centras
  Vaikiški drabužiai internetu
  Dovanėlės sužadinti aistrą

  Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

  Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

  © Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info