inc

Atnaujinta 2012-12-05

Šviesa patalpose


Jau prieš tūkstančius metų žmonėms buvo žinomas saulės šviesos poveikis. Senovės išminčiai žmones vadindavo "šviesa besimaitinančiomis" būtybėmis. Hipokratas rekomendavo statant namus kiek galima tiksliau juos orientuoti į saulę, kad juose gyvensiantys žmonės labiau išnaudotų saulės energiją.

Apšvietimo kokybė ne mažiau svarbi kaip oro ar vandens. Iš šviesos žmogus gauna būtiną organizmui energetiką, saulės šviesa yra vienintelis natūralus vitamino D šaltinis.

Dauguma žmonių intuityviai jaučia, kad "dienos" šviesos - liuminescencinės - lempos blogai juos veikia, tačiau nesupranta kodėl. Priežastis paprasta - jos spinduliuoja tą patį radiacijos tipą kaip ir katodiniai monitorių kineskopai. Juose aptikta kenksmingų žmogui toksinų: fosforo (naudojamo vamzdelio vidaus paviršiui dengti) ir gyvsidabrio garų. Galima paklausti, kodėl jos iki šiol neuždraustos naudoti. Atsakymas paprastas - jos daug pigesnės ir ekonomiškesnės. o daugelis nežino apie minėtus tyrimus, jų rezultatus ir įrengdami minėtą apšvietimą negalvoja apie padarinius.

Daugumai iš mūsų žinoma rudens depresija, kuri reguliariai pasireiškia lapkritį, drėgnu, be saulės, laikotarpiu. Tai vyksta todėl, kad mes gauname mažai šviesos, mūsų medžiagų apykaitai ir sveikatos sistemai trūksta energijos, todėl pradedame sirguliuoti, jausti apatiją.

Šviesa yra dviejų rūšių: natūrali ir dirbtinė.

Natūrali šviesa yra naudinga žmogui. Tačiau per daug saulės ir jos atspindžių žmogui taip pat žalingi, patalpose tai turi būti reguliuojama (žaliuzės arba užuolaidos). Svarbiausia - harmoninga ir subalansuota apšvietimo aplinka.

Dirbtinė šviesa - tai lyg natūralios saulės šviesos simbolis. Mes gyvename patalpose, kuriose žiemą dažnai net nematome saulės. Tai neigiamai veikia mus energetiškai, jei esame netaisyklingai apšviestuose kambariuose.

Gyvenamąją aplinką turime sukurti šviesią. Šviesa atneša į mūsų gyvenimą gyvybės, todėl nuolatos siekite jos, atsisakykite uždarų šviestuvų, perdegusias elektros lemputes pakeiskite naujomis, galingesnėmis. Didesnės išlaidos už elektrą šimteriopai grįš geresne sveikata ir savijauta. Geras apšvietimas žmogui yra būtinas, turi didelę įtaką jo psichikai. Įrodyta, kad žmogaus sugebėjimas atskirti, kas jam reikalinga ar nereikalinga, mažėja, jei jis negali aiškiai matyti jį dominančių daiktų. Dauguma žmonių įvairiose situacijose negalėdami gerai matyti aplinkos jaučia nerimą ar net baimę. Bendraujant su žmonėmis labai svarbu, kad jie būtų gerai apšviesti (tik ne akinama šviesa): tuomet mūsų pašnekovai gerai suvoks savo reikšmę pokalbyje ir aktyviai dalyvaus jame.

Patalpų apšvietimas kiek įmanoma turi būti artimesnis natūraliam. Dienos metu šviesa kinta, šviesos srautai dažnai filtruojasi pro debesis ir prieš langus augančius medžius. Tai teigiamai veikia žmogų, nes monotoniška šviesa mus vargina.

Patalpose turi būti įvairūs šviesos šaltiniai, kuriais galima sukurti jaukią aplinką. Net gerai suprojektuotame, bet blogai apšviestame interjere jausime diskomfortą. Tinkamai išdėstyti šviestuvai teigiamai veikia energetinius srautus patalpose. žmogui tinkamiausia apvali šviestuvų forma (simbolizuojanti saulę), nepatartina šviestuvus kabinti žemai, nes tai energetiškai kenksminga žmogui.

Patalpose, be bendro apšvietimo, būtinas ir vietinis šviesos šaltinis. Biuruose, be monotoniško bendrojo apšvietimo, būtina įrengti stalo šviestuvus, skleidžiančius švelnios šviesos pluoštą į darbo vietą. Daugelyje šiuolaikinių biurų galima rasti patalpas be natūralaus apšvietimo. Tai rimta problema ir jai išspręsti galima panaudoti keletą būdų.

Pagrindinis būdas - naudoti natūralaus šviesos spektro elektros lemputes. Kitas radiostezininko patarimas - teigiamose patalpos zonose ant sienų pakabinti paveikslus, kalendorius ar nuotraukas su erdviniais gamtos vaizdais. Be to, patalpose būtina papildomai įrengti vieną iš gyvos gamtos simbolių (akvariumą, fontanėlį ar gėlę).

Baigiant pateikiu apšvietimo testą:

 1. Jūsų patalpoje yra tik bendro apšvietimo šaltinis - 2 taškai;
 2. Yra nepakankamai apšviestų plotų - 2 taškai;
 3. Patalpoje yra šviestuvas, šviečiantis tiesiai į akis - 1 taškas;
 4. Patalpa neturi natūralaus apšvietimo - 2 taškai;
 5. Jūsų darbo vieta neturi autonominio apšvietimo šaltinio - 2 taškai.

Neigiamų taškų suma - 9 taškai. Jūs turite pašalinti visus neigiamus apšvietimo veiksnius. Tačiau jei surinkote nors pusę neigiamų taškų, nedelsdami keiskite aplinkos apšvietimą. Tai pagerins jūsų gyvenimo ir darbo sąlygas bei atliekamų darbų kokybę.


Jonas JUKONIS


Straipsniai apie radiostezijos pritaikymą buityje

 • Radiostezija statyboje
 • Žalingieji būsto elektromagnetiniai šaltiniai
 • Neigiamas techninis spinduliavimas būstuose
 • Kenksmingos - geopatogeninės zonos būstuose
 • Šviesa patalpose
 • Spalvos mūsų aplinkoje
 • Kaip parinkti geriausią vietą statybai
 • Pasirinkto sklypo reikšmė statiniams
 • Jūsų namo sargas - sodas
 • Sodą pagyvina dekoratyviniai elementai
 • Į viršų

  Informacija šiame straipsnyje skirta bendram susipažinimui. Už informacijos autentiškumą atsako straipsnio autorius, tačiau neatsako už patirtą žalą kilusią pasinaudojus svetainėje pateikta medžiaga. Atsakomybė pilnai tenka informacijos vartotojui.


  Google
   

  Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
  Virtualios 3D panoramos
  Aktyvus poilsis Jums
  Nidos kempingas
  Kelionės su PegasusTour
  Kalbos praktikos centras
  Vaikiški drabužiai internetu
  Dovanėlės sužadinti aistrą

  Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

  Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

  © Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info