inc

Atnaujinta 2012-12-04

     Ambicingas siekis: geriausias viešbutis Neringoje !


     RAIMONDA BAGDONAITĖ


   Užuot išpardavę butais, “Jūratės” savininkai Kuršių nerijos praeičiai svarbų viešbutį rekonstruoja grąžindami duoklę istorijai ir tuo pačiu kurdami vieną didžiausių ir patraukliausių poilsio kompleksų Neringoje.


Nugalėjo sentimentai


   - Žinoma, mes galėjome pasielgti taip, kaip ne vienas Neringos viešbutis – išparduoti pastatus butais ir turėti garantuotą pelną. Tačiau parduoti visada yra paprasčiausia, o ką nors sukurti- sunku - kalbėjo Gytis Vaičikauskas, AB „Jūrate“ direktoriaus pavaduotojas, nuo rudens ketinantis perimti viešbučio vadovo vairą į savo rankas.

   Dabartinis “Jūratės” direktorius Jonas Stravinskas pridūrė, jog rizikingą sprendimą vystyti verslą Neringoje lėmė ir asmeniški sentimentai: jis pats prieš 40 metų Nidą pasirinko nuolatinio poilsio vieta, o vienas iš pagrindinių bendrovės akcininkų profesinės karjeros pradžioje „Jūratėje“ dirbo elektriku.

   - Po nepriklausomybes atstatymo Nidoje viskas labai liūdnai atrodė, nors mes visada buvome tikri – šis gamtos kampelis yra perspektyvus, galbūt tą pajusime tik po 20 – 30 metu, - sakė J.Stravinskas. Direktorius patikino, jog investicijos pasiteisina – jie jaučia, jog Nidai reikalingas toks viešbutis, kokį jie kuria.

   Po rekonstrukcijos “Jūratės” viešbutis jau turi šimtą šiuolaikiškai įrengtų kambarių, kuriuose minimaliai vienu metu tilptų 200 žmonių ( iš viso viešbutis turi 265 vietas). Šis faktas labiausiai džiugina šalies turizmo organizatorius, nes Neringa paskutiniaisiais metais susilaukdavo pagristų priekaištų dėl sunykusios viešbučių infrastruktūros.


Karalienė Luizė – sugrįžta


   “Jūratės” savininkai ėmėsi dar vienos ambicingos idėjos – viešbučio verandoje įrengti 161 vietos Karalienes Luizės restoraną.Tai būtų didžiausias Nidos restoranas, veiksiantis ištisus metus. Būtent šio viešbučio vietoje stovėjusioje Nidos pašto stotyje traukdamasi iš Karaliaučiaus į Klaipėdą buvo apsistojusi žymioji Prūsijos karalienė Luizė, kurios vardu vėliau buvo pavadintas prieškariu veikęs viešbutis.

   Karalienės Luizės portretas, atkurtas nidiškio dailininko Evaldo Šemetulskio, šiandien kabo “Jūratės” viešbučio registratūroje, bylodamas šlovingą Nidos praeitį. Karalienės Luizės laikų stiliumi kuriamas vieningas viešbučio ir restorano interjeras, kas Nidos viešbučiams taip pat nėra būdinga (interjero autoriai kauniečiai architektai Balaišiai).

   - Mes sąmoningai negrįžome prie „Karalienes Luizės“ viešbučio pavadinimo, nenorėdami viską atiduoti istorijai. Daugeliui lietuvių „Jūratės“ pavadinimas taip pat sukelia sentimentų, - sake Gytis Vaičikauskas.

   Norėdami labiau priartėti prie istorinės tiesos, viešbučio savininkai ieško autentiško Luizės laikų stiklo, kuriuo karalienė būtų galėjusi ant lango stiklo išrėžti istorijoje išlikusius žodžius.Taipogi šį rudenį rengiamas dailininkų pleneras idant būtu atkurti minėtos epochos paveikslai, tapsiantys restorano interjero dalimi.

   Garsiai pasvarstoma, galbūt vertėtų sukurti Karalienes Luizės apartamentą su antikvariniais baldais, kuriame galėjusi nakvoti žymioji karalienė.


Išmokime šypsotis


   - Mūsų norai yra maksimalūs – sukurti geriausią viešbutį Neringoje, o gal ir visoje Lietuvoje, - optimistiškai kalbėjo vienas iš jauniausių amžiumi “Jūratės” vadovų Gytis Vaičikauskas. Jo nuomone, šiandien viešbučio paslaugų kokybė yra tiek gera, kiek tai yra įmanoma pasiekti. Sudaręs sutartį su Kauno verslo mokykla, viešbutis sudaro sąlygas diplomuotoms kambarinėms čia atlikti praktiką. Taip pat žadama atidaryti pigiausią kirpyklą Neringoje, kurioje dirbs minėtos mokyklos geriausios studentės, būsimos kirpėjos.

   G. Vaičikauskas viešbučio verslo patirties semiasi užsienyje - neseniai jis lankėsi Ispanijoje, taip pat rytų Vokietijoje ir gilinosi, kaip dirba renovuoti viešbučiai.

   - Didžiausias skirtumas, kad, tarkime, Vokietijos kurortai vystomi pagal parengtus penkmečio planus. O Neringa turi kurorto statusą, tačiau naudos iš to – jokios. Dirbame du tris mėnesius, o mokesčius privalome mokėti ištisus metus. Niekas neturi vizijos, kaip realiai reiktų pratęsti kurortinį sezoną.

   Pasak Vaičikausko, mąstoma ne sezono metu skelbti akciją – jei žmogus apsigyvena viešbutyje daugiau nei vieną parą, tai kelto ir posto mokesčius administracija jam kompensuoja, išskaičiuodama iš nakvynes kainos.

   “Jūratės” vadovų planuose – viešbučio aplinkos apželdinimas, sveikatingumo ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo kompleksas, infrastruktūra šeimoms, atvykstančioms su vaikais bei konferencijų rengimo paslaugos.

   - Paskutinį rekonstruosime direktoriaus kabinetą, - patikino J.Stravinskas, o G.Vaičikauskas priminė, jog be poilsio infrastruktūros kurorte labai svarbus žmogiškasis faktorius:

   - Mes turime išmokti daugiau šypsotis. Dabar neretai išgirstu klausiant, kodėl Neringoje visi tokie pikti ir niūrūs?Už informacijos autentiškumą pateiktą straipsnyje atsako straipsnio autorius.Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info