inc

Pasaka apie Neringą

Jūros juodos bangos blaško žvejų laivus

Jūros juodos bangos blaško žvejų laivus

Dar ji ne didelė? Regis, tokios didelės žangiosios jos kojos ir tokios didelės jau baltosios rankos! Ir visa ji dabar jau tokia didelė!


Įbrido į jūrą, ir brenda, brenda, brenda. Nubrido toli toli, o jūra jai iki juosmens. Jau ir kranto, ir tėvų, trobelės nebesimato, o Neringai vanduo tik iki pažastų. Štai kokia ji aukšta! Kokia didelė! Kokį dar reikia atlikti darbą, kad tikrai būtų didelė?


Taip bebraidant po jūrą ir begalvojant, vanduo staiga suurkštė, suputojo, sukilo juodos bangos. Padangė sutemo, saulė pajuodo. Jūra pašėlo, ir bangų liežuviai pradėjo laižyti Neringai baltąsias rankas, ilgas gintarines kasas ir ilgą lenktą kaklą.


- Skęstame! Skęstame! - staiga išgirdo Neringa jūroje žvejų balsus. - Gelbėkit! Gelbėkit!


Neringa pamatė jūros juodų bangų blaškomus kaip skiedreles tris žvejų laivus. Neringai kažkas aštriai sugėlė, suspaudė krūtinėje širdį.


- Šie žmonės, - pagalvojo žvejo dukrele, - tikrai nuskęs, jeigu aš jiems nepadėsiu. Nuskęs jie patys, verks našlelėmis tapusios jų žmonos, našlaičiais likę jų vaikai.Atgal Pradžia Pirmyn

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info