inc

Pasaka apie Neringą

Jūrų slibinas gąsdina ir keršija Neringai

Jūrų slibinas gąsdina ir keršija Neringai

Ar dar ji ne didelė? Dar maža? Regis, tokios didelės jau žangiosios jos kojos, tokios didelės jau baltosios jos rankos, tokia didelė jau geroji jos širdis! Ir visa ji dabar jau tokia didelė, tokia didelė! Kokį dar reikia darbą atlikti, kad būtų tikrai didelė?


Atsisėdo Neringa ant baltos smėlio kopos, pasirėmė didelės rankos delnu savo jauną gražią galvą ir, žiūrėdama į Nemuną įtekantį čia į jūrą giliai susimąstė. Bet jūros slibinas, pamatęs ją nuliūdusią, nutarė dar labiau sudrumsti mergaitės nuotaiką.


- Palauk, - pagalvojo slibinas, - aš tave pagąsdinsiu, atkeršysiu tau už tai, kad mane pergalėjai ir ištraukei žvejų tinklą, kad surinkai į prijuostę, mano skandinamus žvejų laivus.


Ir slibinas atrakino grandines ir paleido iš jūros dugno į laisvę visus savo viesulus.


Pakilo neregėta audra. Paleisti kaip šunys nuo grandinės viesulai suūžė, sukilo, susiėdė tarp savęs. Susidrumstė, užvirė jūra, pakilo bangų stulpai ... Pajuodo padangė, patvino jūra, atsirito vandens aukščiausias kalnas, užtvėrė, užgriuvo Nemuną ir nebeleido jo vandeniui lietis į jūrą. Nemunas sustojo, apsigrįžo ir pradėjo atgal tekėti. Bet audra tiek į Nemuną privarė vandens, kad jis nebesutilpo upės vagoje, pradėjo tvinti ir užpylė visus žmonių laukus ir pievas, miškus ir kaimus. Potvynio vandenys nušlavė nuo žemės paviršiaus besiganančius arklius, karves, avis. Nušlavė ir trobesius. Didelė nelaimė atsitiko tą dieną žmonėms. Bet tokia nelaimė juos ištiko jau nebe pirmą kartą: dažnai jūrų slibinas, keršydamas žmonėms, pasukdavo Nemuną - priversdavo jį atgal tekėti ...

Atgal Pradžia Pirmyn

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info