inc

Pasaka apie Neringą

Naglis nukovė jūrų slibiną

Naglis nukovė jūrų slibiną

Naglis taip ir padarė, kaip liepė girių senis. Juk jau žino jo vardą ir tokį ginklą - visus pasaulio žaibus - savo rankoje laiko!


- Galvirdai! - nuėjęs prie jūros, tris kartus sušuko.


Suriaumojo jūros gelmės, iki debesų pakilo vandens stulpas, išplaukė į viršų maurais apžėlęs ir kiaukutais aplipęs devyngalvis slibinas ir rūsčiai paklausė:


- Kas mane šaukia?


- Aš, medžiotojas Naglis, tave šaukiu. Gana tau žmones kankinti. Galas tau! - Ir pradėjo tvoti devyngalvei pabaisai.


Sukilo visa jūra, apsėmė medžiotoją iki pažastų. Tris kartus Naglis kirto, kiekvieną kartą po tris galvas krito. Visa jūra paraudo nuo slibino kraujo, o medžiotojas Naglis aukštai iškėlė savo galvą ir griausmingai nusikvatojo.


Ilgai netrukęs Naglis sėdo į laivą, iškėlė iš jūros dugno inkarą, pakėlė bures. Papūtė stiprus vėjas ir nunešė Naglio laivą baltos smėlio juostos link.


Plaukė Naglis linksmas, mojo ranka baltoms žuvėdroms, kurios sparnais karpė žydrą dangų, mojo ranka saulei, kuri jam priminė gražią, gintaro kasomis švytinčią Neringą. Jis dar buvo labai toli, bet jau girdėjo galingus tarsi griaustinis dūžius. Tai buvo Neringa. Ji dirbo didelius darbus, ir plakė didelė jos širdis.


Atgal Pradžia  

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info