inc

Pasaka apie Neringą

Tik senas žiniūnas žinojo paslaptingą slibino vardą

Tik senas žiniūnas žinojo paslaptingą slibino vardą

O Naglis, jis viską gali surasti - siųsk nors į pasaulio kraštą ...


Eina, net žemė linksta po jo žemaitiškomis medžio klumpėmis. Klumpės didelės - tokios kaip žvejų laivai. Brenda Naglis per pelkes, žengia per upes, miškas medžių viršūnėmis braižo jo kelius. Prisems pelkėse klumpę vandens, nusiima nuo kojos, šliūkšt į pievas - ir žliūgso ežeras arba nuteka upė. Štai kokios Naglio klumpės! Prisems akmenų, arba smėlio, sustoja lygumoje, iškrato klumpes - ir išdygsta akmenų ir smėlio kalnas. Štai kokios Naglio klumpės! Kas čia jam yra su tokiom klumpėm nueiti už devynių girių, už devynių, upių?! Juolab, kad mylios ilgumo jo rankos, o dviejų mylių ilgumo jo kojos. Nuo tokių kojų, nuo tokių rankų nepabėgs nei lokys, nei stumbras, nei briedis. Štai koks Naglis! Kodėl toks medžiotojas nesuras seno žiniūno?..


Perėjo Naglis devynias girias, peržengė devynias upes ir vis tik surado tajį žiniūną. Žiniūnas senas senas - apsamanojęs, apkerpėjęs, pažaliavęs, kaip miško kelmas. Išdėstė jam Naglis, ko atėjęs, senis pakraipė galvą ir tarė:


- Ką gi, ne vienas toks gudročius čia laimę mėgino, pamėgink ir tu: ąžuolo drevėje guli vėzdas, paimk ir apsuk tą vėzdą, tris kartus apie savo galvą, tada pasakysiu slibino vardą.


Pasispjaudė delnus Naglis, pačiupo vėzdą, trinkt perkūnas į ąžuolą, švyst žaibas, - apsuko aplink savo galvą. Vėzde, pasirodo, būta žaibo. Tik spėjo trečią kartą apsukti vėzdą, iškėlė ir švyst švyst tris kartus, ir subyrėjo senas kerplėša į dulkes – ąžuolo kaip nebūta: toje vietoje tik pelenų krūvelė belikusi.


- O, kaip gerai, - tarė senis, - dabar pasakysiu tau jo vardą. Jo vardas - Galvirdas. Imk šitą vėzdą, eik prie jūros, pašauk jį vardu tris kartus ir tada kirsk po tris galvas vienu kirčiu.


Atgal Pradžia Pirmyn

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info