inc

Pasaka apie Neringą

Milžinas Naglis peršasi Neringai

Milžinas Naglis peršasi Neringai

Ir staiga labai toli, jūros žydrame akiratyje, pasirodė juodas debesėlis. Neringa pagalvojo, kad audra atslenka. Bet juodas debesėlis artėjo, didėjo, šviesėjo ir pavirto į burę. Ir priplaukė prie kranto didelis laivas. Iš to laivo išlipo aukštas, tiesus, gražaus veido ir mėlynų akių jaunas milžinas, išmetė į jūros dugną laivo inkarą ir atbrido prie Neringos.


Neringos širdis suspurdėjo ir smarkiai suplakė. Jos širdis buvo didelė ir todėl plakė taip garsiai, kad net anapus jūros žmonės išgirdo. Griaustinis griaudžia, pagalvojo ten žmonės, žvelgdami į aukštą, giedrą padangę. Bet tai plakė tik Neringos širdis. O, kaip ji plakė, kada jaunas milžinas priėjo arčiau, nusilenkė Neringai ir pasakė:


- Aš esu medžiotojas Naglis. Atvykau paklausti, ar tu už manęs tekėsi?..


- Tekėsiu, - atsakė rausdama Neringa, - jeigu užmuši jūros devyngalvį slibiną.


- Gerai, aš jį užmušiu.


- Sužinok pirma jo vardą. Jį žino senas žiniūnas, kuris gyvena už devynių upių, už devynių girių.


- Gerai, sužinosiu. Nebegyvens jūros slibinas. Iki pasimatymo, brangioji Neringa. Lauk manęs!


Naglis nubrido į jurą, iškėlė inkarą, pakėlė bures, ir laivas nuplaukė, iš kur buvo atplaukęs. O Neringa nerimaudama pradėjo laukti Naglio. Ar suras jis seną, žiniūną? Ar išgaus iš jo paslaptingą slibino vardą? Ar sugrįš, kaip pažadėjo? Didelės mėlynos Neringos akys smigo į žydrą jūros akiratį. Kilnojosi ir bangavo balta jos krūtinė. Galingai plakė didelė jos širdis, - jos dūžiai girdėjosi net anapus jūros.


Atgal Pradžia Pirmyn

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info