inc
Neringos istorijos muziejus, Pamario g. 53, LT-93124, Nida, Žvejo etnografinė sodyba, Naglių g. 4, LT-93123, Nida
Tel.: (8-469) 52372, (8-469) 51162, El. paštas: neringosmuz@is.lt


Apie muziejų
Naujienos, įvykiai, renginiai
Neringos istorijos muziejus
Žvejo etnografinė sodyba
Kurėnų vėtrungės
Archyvinės nuotraukos

Naujienos

2014-08-15   TARPTAUTINIS RENGINYS - "SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE"

Rugpjūčio 15-16 dienomis Kuršių marių pakrantė ties Nidos uostu dvelks senove. Senųjų amatų dienos Neringoje - gyvasis muziejus su veikiančiomis amatininkų dirbtuvėmis, darbo įrankiais, kūrybiniu procesu. Šventės svečiai turės galimybę pamatyti kibirėlių iš liepos žievės gamybą archajišką gintaro apdorojimą, išsikepti duonos ant akmenų, nukeliauti į viduramžius, pasigaminti papuošalų, aplankyti XIX a. vaistinę, susipažinti su lietuvininkų papročiais, valgiais ir burtais. Čia veiks XIII a. lietuvių ir Vakarų Europos riterių ginkluotės ir šarvuotės ekspozicija, čia galėsite savo taiklumą išbandyti lanku, šaudymu iš timpų, mėtant kirvius , pamatyti riterių turnyrą, išmokti senovinių šokių. Jūsų laukia tautodailininkų - amatininkų dirbtuvės, folkloro koncertai.

Laukiame Jūsų apsilankant! Šventės programa ir išsamesnė informacija >>>

2014-08-04   PARODA skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti "Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją"

2014 m. sausio 1 d. sukako 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Šia proga rugpjūčio 4 d. Neringos istorijos muziejuje (Pamario g.53, Neringa) bus atidaryta paroda "Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją. Skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti". Ją muziejaus lankytojai galės aplankyti iki rugpjūčio 22 d. Paveikslėlyje: Karaliaučiaus prekybinio ir kultūrinio gyvenimo centras - Knypava (Kneiphofas)

K. Donelaičio atminimui dedikuotą parodą sudaro keletas dalių. Prie muziejaus esančiuose lauko ekspozicijos stenduose praeiviai net ir neužsukę į muziejų jau gali susipažinti su K. Donelaičio biografija, jo kūrinių ištraukomis. Muziejaus viduje esančioje parodų salėje lankytojams pristatomos dvi temos: XVIII a. Prūsija bei K. Donelaičio gyvenimas ir veikla, kūrinių sklaida pasaulyje, jo atminimo įamžinimas. Parodoje galima susipažinti su Prūsijos karalystės istorine raida, šalies valdovų asmenybėmis, naujosios valstybės valdymo ypatumais. Didelis dėmesys skirtas lietuviškos ir pasaulietinės raštijos plėtotei.

Į muziejų užsukę neringiškiai bei miesto svečiai turės progą ne tik apžiūrėti parodą, bet ir tuo pačiu pasižiūrėti šią ekspoziciją lydintį filmą "K. Donelaitis, Tolminkiemis ir mes" (scenarijaus autorė A. Kupliauskienė, operatorius V. Gedvilas). Parodos kuratorė Zita Genienė. Dizainerė Jūratė Bizauskienė.

Neringos istorijos muziejus (Pamario g. 53, Neringa) maloniai kviečia jus apsilankyti!

2014-ieji KRISTIJONO DONELAIČIO METAI

Kristijono Donelaičio metams paminėti Mažosios Lietuvos istorijos muziejus parengė parodą-projektą, kuriuo pristato ne tik K. Donelaičio asmenybę bei kūrybą, bet ir laikmetį, kuriame jis gyveno - XVIII amžiaus Prūsiją. Projektas tęsis visus metus - paroda keliaus po Mažąją Lietuvą ir Kaliningrado sritį. Rugpjūčio mėnesį paroda bus pristatyta Neringos istorijos muziejuje.

Aplankę parodą pasijusite lyg kelionėje į istorinę XVIII amžiaus Prūsiją, kaip tik tuomet iš hercogystės tapusią karalyste. Kilnojamosios parodos stenduose bus galima pamatyti retus Prūsijos karaliaus karūnavimo vaizdus, įvairius karalių įsakus, antai - draudimą avėti vyžas ir už tai gręsiančią bausmę - nuplakimą rykšte. O iš K. Donelaičio "Metų" galima spręsti, kad būrai to draudimo nepaisė. Jaunuosius lankytojus sudomins plati edukacinė programa - galima bus pasimatuoti vyžas, pabandyti rašyti žąsies plunksna, išspręsti įvairius kryžiažodžius. Parodos lankytojams siūloma žvilgtelėti ir į šių dienų Tolminkiemį - bus rodomas naujas filmas "Tolminkiemis, Donelaitis ir mes". Filmo kūrėjai A.Kupliauskienė ir V.Gedvilas jį vadina liūdnu priekaištu kiekvienam lietuviui.

2013-08-08   TARPTAUTINIS RENGINYS - "SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE"

Rugpjūčio 15-17 dienomis Kuršių marių pakrantė ties Nidos uostu primins muziejų po atviru dangumi. Kurorto gyventojus ir lankytojus praskleisti praeities šydą ragins ilgąjį rugpjūčio savaitgalį vyksiantis festivalis "Senųjų amatų dienos Neringoje". Į renginį atvyks senųjų amatų meistrai iš Lietuvos Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. Jie parodys ir papasakos, kaip buvo gaminami gintariniai amuletai, juvelyrai atkurs viduramžių papuošalus ir įvairius gaminius iš bronzos bei alavo. Festivalio metu bus galima padėti skaptuoti luotą ir juo paplaukioti po marias. Pirmą kartą šventėje bus galima išvysti raitelių pasirodymą ir riterių turnyrą, išmokti viduramžių šokių. Festivalio pabaigą skelbs profesionalūs fakyrai.

Laukiame Jūsų apsilankant! Šventės programa ir išsamesnė informacija >>>

2013-06-10   KERAMIKŲ SIMPOZIUMAS "HARMONIJA" NERINGOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

Birželio 10-19 dienomis vyks keramikos meno stovykla, kurios tema šiais metais "Kuršininkų buities detalės". Simpoziumo metu Žvejo etnografinės sodybos kiemelyje vyks kūrybinės dirbtuvės - keramikai iš molio kurs originalias kompozicijas, demonstruos senąją "raku" degimo techniką, bendraus su nidiškiais ir miesto svečiais, užsukančiais į sodybą.

Neringos istorijos muziejus keramikų simpoziumą "HARMONIJA" organizuoja penkti metai. Simpoziumo partnerė ir įkvėpėja dailininkė-keramikė Ona Kreivytė - Naruševičienė, kuri sukviečia menininkus į kūrybinę stovyklą Nidoje. Jis jungia vyresnės, viduriniosios ir jauniausios kartos profesionalius keramikus. Nulipdytiems darbams išdegti sodybos kiemelyje pastatoma speciali aukšto degimo krosnis. Darbai degami senąja "Raku" degimo technika, po to redukuojami medžio pjuvenose. Galutinį kūrybinių darbų rezultatą išryškina ugnis ir vanduo.

2013-05-17   TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA NERINGOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

Gegužės 17, 18 dienomis maloniai kviečiame atvykti į renginius, skirtus Tarptautinei muziejų dienai. Vėtrungių gamybos meistrai mokys pasigaminti vėtrunges, gintaro apdirbėjas išmokys apdirbti gintarą, verpėjos verps siūlus, nėrėja ners tinklą, skalbsime ir mokysimės lyginti rūbus, kepsime kuršiškus blynus, vaišinsimės kafija.

Laukiame Jūsų apsilankant!

2012-08-10   TARPTAUTINIS RENGINYS - "SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE"

Šventėje lankytojai turės galimybę pamatyti liepos karnos kibirėlių gamybą, išsikepti duonos ant akmenų, nukeliauti į viduramžius, pasigaminti papuošalų ir beržo tošies indų, išmokti vyti ir austi juostas, pinti bučiukus, paragauti žuvienės ir paplaukioti luotu mariose, susipažinti su lietuvininkų krašto papročiais ir valgiais. Čia veiks kuršių šarvuotės ir ginkluotės ekspozicija, matysite VIII-XII a. kuršių kovas, čia galėsite savo taiklumą išbandyti lanku, šaudymu iš timpų, kirvių mėtymu. Jūsų lauks tautodailininkų-amatininkų dirbtuvės, folkloro ansamblių, liaudiškos muzikos koncertai.

Laukiame Jūsų apsilankant! Šventės programa ir išsamesnė informacija >>>

2012-05-19   TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA NERINGOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

2012 m. gegužės 19 d. 17.00 val. Neringos istorijos muziejuje (Pamario g.53, Nida) vyks KŪRYBINIS UŽSIĖMIMAS "SUKURK SAVO ŠEIMOS VĖTRUNGĘ". Užsiėmimą ves dailininkai Albertas Krajinskas ir Jūratė Bučmytė. Maloniai kviečiame visus į muziejų pabendrauti su dailininkais ir pabandyti kūrybiškai sukurti savo šeimos vėtrungę!

Neringos istorijos muziejuje (Pamario g.53, Nida) gegužės 18-30 dienomis veikia paroda "KURŠMARIŲ BURVALČIŲ VĖTRUNGĖS". Parodoje eksponuojami dailininkų Alberto Krajinsko ir Eduardo Jonušo vėtrungių piešiniai iš Neringos istorijos muziejaus dailės rinkinio.

Laukiame Jūsų apsilankant!

2011-08-06   DVIEJŲ DIENŲ ŠVENTĖ - "SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE"

Neringos istorijos muziejus kviečia visus į renginį "Senųjų amatų dienos Neringoje". Nidos prieplaukos aikštėje ir Kuršmarių krantinėje rugpjūčio 13-14 dienomis įsikurs Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Lenkijos senųjų amatų meistrai ir puoselėtojai. Pirmą kartą šventėje dalyvaus Vilniaus amatininkų klubas "Dvaro meistrai". Renginio metu bus demonstruojami archajiški muzikos instrumentai, skambės folkloro ir liaudiška muzika.

Laukiame Jūsų apsilankant! Šventės programa ir išsamesnė informacija >>>

2011-06-13   KERAMIKŲ SIMPOZIUMAS "HARMONIJA" NERINGOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

Kiekvienais metais keramikos simpoziumas "Harmonija" tampa žemės ir ugnies šamanų susitikimo vieta. Susirinkę Nidoje dailininkai atidaro "keramikos sezoną" - būtent čia vyksta kūrybinės dirbtuvės, bendraujama su nidiškiais, degama juodoji keramika. Šiemet Nidoje, Žvejo etnografinėje sodyboje, birželio 13-22 dienomis vėl vyksta keramikų meno stovykla - kūrybos laboratorija, romantiškai vadinama "Marių vėjai". Visi, kuriems įdomu, kviečiami lankytis, stebėti ir dalyvauti.

Laukiame Jūsų apsilankant! Keramikos kelias į Nidą >>>

2011-05-18   TARPTAUTINĖ MUZIEJŲ DIENA NERINGOS ISTORIJOS MUZIEJUJE

Gegužės 18, 21 dienomis Kviečiame atvykti į Neringos istorijos muziejaus organizuojamus nemokamus renginius, skirtus Tarptautinei muziejų dienai. Čia jūs galėsite pasigaminti vėtrungę, išmokti megzti tinklą,verpti siūlus , pasivaišinti žuviene, keptais blynais ir kava. Veiks kelios parodos, skambės folkloro muzika.

Laukiame Jūsų apsilankant! Renginių programa ir išsamesnė informacija >>>

2011-01-12   PARODA VILNIUJE "KRAŠTOVAIZDŽIO KAITA PRIE KURŠIŲ MARIŲ"

Sausio 12-28 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaryta Neringos istorijos muziejaus paroda "Kraštovaizdžio kaita prie Kuršių marių". Parodoje galima susipažinti su XIX a. pab. - XX a. pr. Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, savita kurortinio gyvenimo atmosfera bei išsiskiriančia Kuršių nerijos kultūra. XIX-XX a. sandūroje Kuršių nerijos kurortai traukė ne tik vasarotojus, bet ir daugelį mokslininkų, rašytojų, dailininkų, fotografų. Jų darbai apie Kuršių nerijos visiško užpustymo smėliu grėsmę inspiravo didelio masto pusiasalio apželdinimą, kuris lėmė sparčią kraštovaizdžio kaitą.

Laukiame apsilankant!

2010-08-09   DVIEJŲ DIENŲ ŠVENTĖ - "SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE"

Rugpjūčio 13-14 dienomis, Nidos prieplaukos aikštėje. Šventėje bus demonstruojami - Proistprės ir viduramžių amatai, Viduramžių kovos. Žvejo etnografinėje sodyboje veiks Kultūros paveldo mokykla, Lietuvos tautodailininkų - amatininkų dirbtuvės. Skambės folkloro muzika.

Laukiame Jūsų apsilankant!

2010-06-22   FOTOKOPIJŲ PARODA "KURŠININKĖS. DARBAI, BUITIS, POILSIS"

Liudviko Rėzos kultūros centro parodų salėje (L.Rėzos g. 8, Juodkrantė) eksponuojama Neringos istorijos muziejaus parengta istorinė fotokopijų paroda "Kuršininkės. Darbai, buitis, poilsis".

Maloniai kviečiame apsilankyti ir susipažinti!Atnaujinta 2014-08-12

Į viršų

Neringos vėtrungės - gražiausi ir unikaliausi Kuršių nerijos simboliai


Google
 

IRKLAKOJIS - aktyvus poilsis ir pramogos Neringoje

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info