inc

Pasaka apie Neringą

Neringa sugalvojo kaip apsaugoti pajūrį nuo slibino

Neringa sugalvojo kaip apsaugoti pajūrį nuo slibino

- Visi į darbą - lyg perkūnas sugriaudėjo, perrėkdama audros siautulį, milžinė Neringa, įrėmusi galvą į juodą audros debesį.


Dabar ji atrodė tokia aukšta, kad žaliosios pajūrio pušys siekė tik jos kelius. Štai kokia Neringa didelė užaugo per vieną akimirką, kada jos galvoje būriais pradėjo plasnoti šviesios, drąsios mintys.


O, koks tada šiame pajūryje užvirė darbas! Užteko tik vienos drąsios didelės minties ir žmonės pradėjo ridenti didžiausius akmenis ir kasti žemes. O Neringa sauja sužeria didžiausius akmenis į prijuostę, nubrenda giliai į jūrą, ir iškrato juos į dugną. O Neringa sauja prisemia žemių į prijuostę, nubrenda giliai į jūrą ir išberia, iškrato jas į dugną. Iš vienos prijuostės - išauga viena kopa.


Dvylika dienų ir dvylika naktų, be miego ir be poilsio, nevalgius ir negėrus, dirbo Neringa, o su ja kartu ir visi šio pajūrio žvejai. Dvylika dienų ir dvylika naktų, be miego ir be poilsio, nevalgęs ir negėręs, šėlo jūros slibinas, o su juo kartu visi jo paleisti nuo grandinių viesulai.


Neringa pylė akmenų ir žemių pylimą, norėdama nuo slibino visų nelaimių atitverti Nemuną ir žvejus. Ji tvenkė marių įlanką į kurią ramiai galėtų įtekėti Nemunas ir kurioje ramiai galėtų žvejoti šio krašto žvejai.


Slibinas ardė, graužė ir griovė akmenų ir žemių pylimą norėdamas ir toliau varyti Nemuną atgal ir jo vandeniu šluoti laukus ir pievas, miškus ir kaimus.


Ne, nepavyko slibinui suardyti ir sugriauti to pylimo.Atgal Pradžia Pirmyn

Informacinė svetainė apie apgyvendinimo paslaugas Kuršių nerijos gyvenvietėse www.kopos.lt pristato Eduardo Mieželaičio pasaką "Neringa".


Atnaujinta 2012-12-05

Į viršų


Google
 

Vaiva.lt apie tai, kas daro mus laimingai!
Virtualios 3D panoramos
Aktyvus poilsis Jums
Nidos kempingas
Kelionės su PegasusTour
Kalbos praktikos centras
Vaikiški drabužiai internetu
Dovanėlės sužadinti aistrą

Pradžia * Neringa * Atvykimas * Skelbimai * Parduoda * Renginiai

Apgyvendinimas: Nida * Preila * Pervalka * Juodkrantė * Palanga * Nuoma žiema

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: info