www.kopos.lt
Atnaujinta 2015-12-01

Festivaliai, šventės, koncertai ir kiti nemokami renginiai Neringoje


2015 Renginiai Kuršių nerijoje ir 2017 renginių anonsai

Neringos miesto šventė 2015 - Neringos 54 gimtadienis

Neringos GIMTADIENIS 2015 m. lapkričio 13-15 d. Kviečiama naktinėti "Kitokioje Neringoje" tryliktąjį penktadienį

Net ir gūdų lapkričio tryliktąjį penktadienį, jei esate Neringos gimtadienyje, velnioniški prietarai netenka prasmės. Naktinėdami siūlomu maršrutu, pasiruoškite nuotykiams, susitikimams, atradimams ir patyrimams.

Š. m. Neringos miesto šventė, jungianti Nidos saulės laikrodžio 20-ies metų sukaktį, 25-ąsias pasienio apsaugos veiklos atkūrimo Klaipėdos krašte metines, Neringos gimnazijos pastato 90-ies metų sukakties iškilmes, Atvirą Baltijos šalių blokart vėjaračių čempionatą bei kitų įvairių renginių ciklą, kviečia atvykti į Neringą lapkričio 13 - 15 d. ir siūlo kaip niekad pigų susisiekimą (nuo vietinės rinkliavos mokesčio bus atleisti įvažiuojantys į Neringą lengvieji automobiliai).

Velniai negriebs, atvažiuokite į KITOKIĄ NERINGĄ lapkričio 13 d.!

Ka pasakoja krikštai - Ritin kalne smiltate

Ką pasakoja KRIKŠTAI 2015 m. spalio 8 d. meistriškumo pamokoje Juodkrantėje

Neringos meno mokykla jau trečius metus organizuoja etnokultūrinį projektą - meninį konkursą "Ritin kalne smiltate" ir visus, kurie neabejingi menui ir nori pažinti Neringos kraštą, jos istoriją kviečia prisijungti ir dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose. Spalio 8 d. (ketvirtadienį) 18 val. kviečia į meistriškumo pamoką "KĄ PASAKOJA KRIKŠTAI", kuri vyks Juodkrantės L. Rėzos kultūros centro parodų salėje (L. Rėzos g. 8, Neringa - Juodkrantė).

Renginį ves dailininkai Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas.

Nidos pusės maratono bėgimas

Nidos pusės MARATONO bėgimas 2015 m. rugsėjo 26 d. Prisijunk ir bėk kartu su visais!

Jau 16 metų viename iš gražiausių Lietuvos kurortų organizuojamas Nidos pusės maratono bėgimas tinka visiems - tiems, kuriems pusės maratono distancija yra "įkandama", bei tiems, kurie tik dar pradeda, o gal tik nori pradėti, bėgioti. Žinoma, laukiami ir žiūrovai, poilsio Nidoje mylėtojai.

Už ką mes bėgame? Už tai kas mums svarbu: galbūt už šeimą, o gal už sveiką gyvenimo būdą, o gal …? Išsakyk kas tau svarbu ir registruokis į bėgimą.

Tarptautinis kino filmų festivalis - Baltijos banga

BALTIJOS BANGA tarptautinis kino filmų festivalis 2015 m. rugpjūčio 23-30 d. su animacijos mokyklėle :)

"Baltijos banga" - vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių kino festivalis Lietuvoje. Festivalio idėja gimė iš keletą metų vykusio lietuviškų filmų festivalio "Lietuviški kadrai Nidoje". 7-asis tarptautinis kino festivalis "Baltijos banga" vyks Nidoje Rugpjūčio 23 - 30 dienomis.

Festivalio atidarymas tradiciškai rengiamas rugpjūčio 23-iąją, Baltijos kelio minėjimo dieną. Animacijos mokykla, įsikūrusi Neringos meno mokykloje, pradės darbą rugpjūčio 24-ąją, o rugpjūčio 29-ąją numatoma vakų sukurto animacinio filmo premjera ir mokyklos uždarymo ceremonija. Animacijos dirbtuvių vadovai šį kartą siūlo visiems kartu pamąstyti apie tai, kaip gera gyventi Lietuvoje ir kaip smagu stebėti kintančios gamtos grožį bei džiaugtis visais keturiais metų laikais: gaiviuoju pavasariu, žaliąja vasara, spalvinguoju rudeniu ir puria, baltutėle žiema.

7-osios "Baltijos bangos" programoje bus parodyta po tris Lietuvos, Latvijos ir Estijos vaidybinius filmus ir dokumentinių filmų programa. Svečių teisėmis šiemet dalyvaus Suomija ir Vokietija, pristatysiančios po du iškiliausius savo šalių vaidybinius filmus. Visi kino seansai - NEMOKAMI !

"Jau 7 metus didžiuojamės galėdami padovanoti šaunią gero kino savaitę viename iš unikaliausių šalies kampelių - Nidoje!"

Senųjų amatų dienos Neringoje - Žolinių savaitgalis Nidoje

SENŲJŲ AMATŲ dienos Neringoje 2015 m. rugpjūčio 14-15 d. Gyvosios archeologijos festivalis!

Rugpjūčio 14 - 15 dienomis Neringoje, Nidos prieplaukos aiškštėje, vyks gyvosios archeologijos festivalis - Senųjų amatų dienos Neringoje. Jau tradiciniu tapęs renginys - tai muziejus su veikiančiomis amatininkų dirbtuvėmis, darbo įrankiais, kūrybiniu procesu. Šventės svečiai turės galimybę laiko mašina "nusikelti" į akmens, bronzos, geležies amžius, susipažinti ne tik su priešistorės, bet ir istorinių laikų žmonių gyvensena, papročiais, valgiais ir burtais. Dvikovose ginklais žvangins bei kraują kaitins kuršiai ir vikingai. Senųjų amatų kaimelyje dvi dienas iš eilės vyks nepakartojama istorinės retrospektyvos fiesta, kurioje bus demonstruojama prišistorės dirbinių iš kaulo, rago, titnago ir odos gamyba, buitinės keramikos žiedimas, duonos kepimas, vėžių virimas ant akmenų, senoji alaus gamyba, veiks monetų kalykla. Detali amatų programa 2015

Nenakvok kur papuolė - susirask nakvynę kopose!Detali nuoma Nidoje >>>

Kuršių marių regata - tai didžiausios buriavimo varžybos Nidoje

Kuršių marių REGATA NIDOJE 2015 m. liepos 25 - rugpjūčio 2 d. Didžiausios buriavimo varžybos Lietuvoje!

Kuršių marių regata - tai didžiausios buriavimo varžybos Lietuvoje, prasidedančios Jūros šventės metu ir vykstančios visą savaitę. Šią regatą galima vadinti giliausias tradicijas turinčiu buriuotojų renginiu, mat ji, su pertraukomis, vyksta jau nuo 1954 metų.

Liepos 25 - rugpjūčio 2 dienomis vyks Kuršių marių regata, kartu su Lietuvos Respublikos Kreiserinių jachtų čempionatu bei VII "RS 280" jachtų klasės taurės etapu. Šiemet regatos dalyvių laukia ir naujiena - liepos 25 dieną Klaipėdos uosto akvatorijoje pirmą kartą įvyks "Jūros šventės regata", žadanti naujų išbandymų buriuotojams.

Jūsų laukia neišdildomi įspūdžiai didžiausiame ir giliausias tradicijas turinčiame buriuotojų renginyje!

Neringos opera 2015 - Neringos operos savaitė 15

Baltijos kamerinis operos teatras 2015 m. liepos 23-30 d. kviečia į muzikines atostogas Neringoje!

Paskutinę Liepos savaitę Nidoje bei Juodkrantėje vyks atostogautojų jau pamėgtas operinės ir kamerinės vokalinės muzikos festivalis Neringos operos savaitė’15 - tai projektas, skirtas vokalinės muzikos mylėtojams.

Liepos 23-30 dienomis operinės ir kamerinės vokalinės muzikos festivalis "Neringos opera 2015" kvies Neringos poilsiautojus į koncertus Nidos ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčiose bei L.Rėzos kultūros informacijos centre. Teatralizuotų koncertų metu skambės gražiausia operinė ir kamerinė įvairių laikotarpių muzika.

"Neringos opera 2015" - jaukių kamerinio pobūdžio koncertų puokštė klasikos mėgėjams! Koncertai Nidoje - programa

Tarptautinis Thomo Manno festivalis Nidoje 2015 Sąžinės proveržis

Thomo Manno FESTIVALIS NIDOJE 2015 m. liepos 11-18 d. Kultūros savaitė rojaus kampelyje!

Tarptautinis Thomo Manno festivalis - vienas didžiausių ir garsiausių kultūros renginių Neringoje vidurvasarį, aukšto lygio muzikine programa, įkvepiančiomis diskusijomis ir pramoginėmis kino naktimis pritraukiantys ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio svečius. Visi renginiai vyksta lietuvių ir vokiečių kalbomis.

Liepos 11-18 dienomis Thomo Manno kultūros centras Nidoje kviečia į kasmetinį 19-ąjį tarptautinį Nobelio premijos laureato vardu pavadintą festivalį. Įsimintinų susitikimų, akademinės muzikos koncertų, kino naktų seansų ir kūrėjų parodų atidarymų savaitės šių metų moto - "Sąžinės proveržis". Gausybę skirtingo amžiaus auditorijos iš įvairių Europos šalių į Nidą savaitei sutraukiantis renginys perteiks europines Pirmojo pasaulinio karo patirtis.

Thomo Manno festivalis Nidoje - muzikos, žodžio, dailės ir kino savaitė rojaus kampelyje!

Joninės Nidoje - Tylos slėnyje prie Parnidžio kopos

JONINĖS NIDOJE 2015 m. birželio 23 d. Kupoliaukime Tylos slėnyje prie Parnidžio kopos!

Šioje Kuršių žemėje Rasų arba Joninių tradicijos ypatingai glaudžiai persipina su senąją krašto kultūra. Marios, jūra, balto smėlio kopos ir plačios pievos žoliavimui, folkloro dienos ir atostogų dvasia - taip Neringa pasitinka Jonines.

Birželio 23 d. kviečiame saulėgrįžą švęsti Nidoje ir trumpiausią Joninių naktį sutikti prie jūros! Pajūryje lėtai išsibėgėjančią vasarą Neringos kurortas Joninių švęsti pas save vilios liaudies dainomis ir šokiais. Čia bus žoliaujama, pinami vainikai, dainuojamos Joninių dainos. Paskutiniuosius saulės spindulius surinkti bus galima apeigų prie Saulės laikrodžio metu. Viena gražiausių savaitgalio šventinių akimirkų - eisena su fakelais nuo smėlio pustomos Parnidžio kopos iki Nidos prieplaukos.

Nakvynę Nidoje kaip ir visuomet turistai ir poilsiautojai gali susirasti čia >>>bet, kas gi miegos - tokią naktį ?!

Joninės Neringoje - Tek saulužė ant maračių festivalis 2015 m. birželio mėn. 19-21 d. Nidoje

TEK SAULUŽĖ ANT MARAČIŲ 2015 m. birželio 19-21 d. Šviesos ženklais ir legendomis apipintas festivalis!

Unikaliame Kuršių nerijos gamtos kampelyje - Nidoje rengiamas festivalis intriguoja nauja savo programa. Šiemet pirmąkart bandysime atkurti legendą apie milžinę Neringą. Keliausime ir kitų Kuršių nerijos legendų keliu, seksime jas gražiausiose regiono vietovėse.

Birželio 19-21 dienomis, saulei kopiant į aukščiausią tašką dangaus skliaute, Neringoje prasidės tarptautinis folkloro festivalis. Jau nuo penktadienio ryto Nidoje šurmuliuos tautodailės ir amatų mugė - "Šviesos meistrų cechas", o šeštadienio vakarą Tylos slėnyje 19.00 val. prasidės interaktyvus spektaklis-žaidimas "Neringa - legenda, kuri įkvepia". Sutemus Nidos prieplauką nutvieks "Etno pašvaistė" - ryškiausias festivalio koncertas. Ankstyvą sekmadienio rytą, Tek saulužė ant maračių persikels ant Parnidžio kopos. Kvapą gniaužianti gamtos panaroma kvies rytiniam "Saulės pasveikinimui".

Tris dienas ir naktis po atviru dangumi keliausime Kuršių nerijos legendų keliu! XVII Tarptautinio folkloro festivalio programa

Festivalis Benai, plaukiam į Nidą 2015 m. gegužės mėn. 29-30 d. Nidoje

VASAROS SEZONO ATIDARYMO ŠVENTĖ NIDOJE 2015 m. gegužės 29-30 d. Visi muzikos gurmanai renkasi čia!

Gegužės paskutinį savaitgalį Nidą sudrebins 21-oji kasmetinė vasaros sezono atidarymo šventė "Benai, plaukiam į Nidą!". Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet LRT transliuojamame renginyje pasirodys garsiausi Lietuvos pop scenos atlikėjai, kurie naujomis ir hitais tapusiomis dainomis griausmingai ir užtikrintai paskelbs vasaros sezono pradžią Neringoje.

Šiemet šventės organizavimu rūpinasi "Zuzi entertainment" kompanija, kuri šiuo metu intensyviai pasinėrusi į organizavimo darbus, kad Gegužės 29-30 dienomis vyksianti šventė būtų geriausias vasaros įvykis! Grandioziniame Nidos festivalyje gerą nuotaiką palaikys gausybė muzikos grupių. Šventės svečiai turės galimybę pasiklausyti ir autorinių dainų "Bardų koncerte". Net dvi dienas truksiančiame festivalyje, žiūrovus džiugins ne tik visiems žinomų dainų melodijos, bet ir monospektalis.

Nepraleisk progos, nes visi muzikos gurmanai renkasi čia! Vasaros pradžios festivalio 2015 šventės programa

Žiobrinės 2015 m. gegužės mėn. 2 d. Nidoje

ŽIOBRINIŲ ŠVENTĖ NIDOJE 2015 m. gegužės 2 d. Patys skaniausi laužų liepsnose kepti žiobriai!

Pirmąjį gegužės šeštadienį visa Neringa kvepės keptais žiobriais, kuriuos išsikepti galės visi šventės dalyviai ir kurorto svečiai. Žiobrinės - sena, ilgainiui pamiršta pamario gyvenviečių šventė, kurią nuspręsta atgaivinti ir Neringoje vyksta jau antrą kartą. Pavasarį, kai žiobriai plaukia neršti į upes, Nemuno žvejai juos semdavo tinklais.

Gegužės 2 d. Nidos KTIC "Agila" antrą kartą rengia "Žiobrinių" šventę Neringoje, kuri nuo seno Pamario regione buvo švenčiama rudenį ir pavasarį. Renginiu siekiama pristatyti "Žiobrinių" tradicijas ir papročius, žuvies patiekalus ir jų gamybos būdus. Neringos svečiai galės žavėtis po daugelio metų atgimusia "Žiobrinių" švente, kurios pagrindinis akcentas - lauže kepti žiobriai, lydimi folkloro ansamblių bei liaudiškų kapelų muzikos, žaidimų, sportinių rungčių, edukacinių užsiėmimų bei kt. pramogų.

Būkime kartu ir bendraukime kaip viena šeima, atvažiavę į žvejų kaimelį, kuriame dar sklando senoji dvasia! Žiobrinės 2015 šventės programa

Stintapūkis 2015 m. vasario mėn. 21 d. Nidoje

STINTAPŪKIO ŠVENTĖ NIDOJE 2015 m. vasario 20-22 d. Žiemiškos pramogos ir stintų žvejybos įpatumai!

Priešpaskutinįjį žiemos savaitgalį Neringoje skambės ritmiški poledinės žvejybos būdo "bumbinimo" garsai - Neringos kurortas ir vėl kvies susipažinti su žiemiškomis Kuršių nerijos žvejų tradicijomis vasario 21-ąją vyksiančios "Stintapūkio" šventės metu.

Šventinėmis dienomis atvykusių į Neringą lauks nemokamos žiemiškos pramogos, edukaciniai užsiėmimai, Užgavėnių tradicijos, naktišokiai su geriausiomis šalies kapelomis bei kurorto maitinimo įstaigų paruošas specialus meniu. Kiekvienas panoręs galės išbandyti ir šimtus metų menantį bumbinimą ar susirungti poledinės žūklės varžybose "Preilos blizgė". Vasario 20 - 22 dienomis planuojamas ir Europos Ice-Blokart ledrogių čempionatas.

Nepraleiskite unikalios galimybės pamatyti ir patiems pabandyti pabumbinti ant Kuršių marių! Stintapūkis 2015 šventės programa


Renginiai Kuršių nerijoje 2014

 

Į viršų

Tradiciniai nemokami renginiai Nidoje

Stinta pūkio šventė, poledinės žūklės varžybos, Preilos blizgė Baltijos Ice–Blokart ledrogių čempionatas ant Kuršių marių ledo Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premijos teikimas Muziejų dienos ir muziejų naktys kultūriniai renginiai Nendrinių ugnies skulptūrų simpoziumas ir eksponavimas Nidos meno kolonija, menininkų kūrybinės dirbtuvės, plenerai Renginiai skirti vasaros sezono atidarymui Neringoje Folkroro festivalis, senieji lietuvių papročiai bei tradicijos Joninių nakties laužai, ažuolo vainikas, paparčio žiedas Buriuotojų varžybos, jachtų regata, pavasaris – vasara Thomo Manno festivalio kino naktys po atviru dangumi ant Urbo kalno Sakralinė, kamerinė, simfoninė, džiazo, chorinų, vokalinė ir pop muzika Tradiciniai Kuršių nerijos verslai, pamario krašto žvejų papročiai Krištolinių taurių gydomoji vibracija kopose Nidoje Didžiausia šalies buriavimo šventė, Kuršių marių regata Archajiškai apsirėdę dalyviai atkuria ir demonstruoja amatus Vasaros sezono uždarymui skirti renginiai prie jūros Nidos menininkų kolonijos ekspresionistinė grupė Brücke Raganų kalno medinių skulptūrų ekspozicijos atnaujinimo darbai Baltų ugnies sąšauka, nendrinių skulptūrų deginimo akcija

• L.Rėzos 237 – ųjų gimimo metinių minėjimas ir Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premijos teikimas • Stintapūkio šventė: poledinės žūklės varžybos Preilos blizgėje, blynų kepimo varžybos Stintapūkio garduolyje, Baltijos Ice–Blokart ledrogių čempionatas, žaidimai ir rungtynės Žiemos pramogų parke • Nendrinių ugnies skulptūrų eksponavimas ir Rudens lygiadienio šventė • Sakralinės muzikos festivalis "Laudate Dominum" • Neringos vasaros sezono atidarymo šventė • XII tarptautinis festivalis "Vargonų vasara 2013" • Renginių ciklas "Teisinga muzika Bardų skvere" (prie Vytauto Kernagio skulptūros) • XV tarptautinis folkloro festivalis "Tek saulužė ant maračių" • IX tarptautinis kamerinės muzikos ir ekologijos festivalis "Nepaklusniųjų žemė" • XVII tarptautinis Thomo Manno festivalis • Pamario krašto Žvejo šventė • XV tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis "Kuršių nerija 2013" • XVI tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis "Muzikinis rugpjūtis pajūryje" • XIII tarptautinis džiazo festivalis "Nida Jazz maratonas 2013" • Senųjų amatų dienos Neringoje • Tarptautinis chorinės ir vokalinės muzikos festivalis "Vox academia" • Tarptautinis kino filmų festivalis "Baltijos banga" • XIX tarptautinis tapybos pleneras tęsiantis ekspresionistines "Brücke" kartos tradicijas, kūrybinės dirbtuvės • Folkloro šventė "Pūsk, vėjuži!" • Medžio skulptorių simpoziumas "Raganų kalnas–2013" • 36–asis tarptautinis Nidos fotografų seminaras • 52–ojo Neringos gimtadienio miesto šventė • Naujų metų sutiktuvių ir kuršietiškos žuvienės ragavimo šventė •

Informacija parengta pagal www.visitneringa.com (organizatoriai pasilieka sau teisę koreguoti renginių datas)Tweet
Google
 

© Šio tinklapio visos turtinės ir neturtinės teisės priklauso tinklapio savininkui. Tinklapio naudojimas komerciniams, profesiniams ir kitokiems ne asmeninio pobūdžio tikslams yra draudžiamas ir užtraukia atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Tinklapio administratorius: infoVirtualios 3D panoramos  Aktyvus poilsis Jums  Vaikiški drabužiai internetu  Dovanėlės sužadinti aistrą 
Virtualus žurnalas Vaiva.lt  Kalbos praktikos centras Lingualit  Kelionių agentūra PegasusTour
 
Renginiai 2014 Neringoje Stintapūkis vasaros atidarymas folkloro festivalis kūrybinės dirbtuvės pleneras simpoziumas Thomo Manno Nida Jazz miesto šventė Nidoje